Kurumsal Risk Yönetimi Yazılımı

Kurumsal risklerinizin tümünü, organizasyonel yapınıza ve kriterlerinize uygun olarak yönetmenize imkan sağlıyoruz.

«Risk yönetimi, potansiyel risklerin tehlikeye dönüşmeden öngörülerek; olası etkileri azaltıcı yönde sistematik bir şekilde yönetilmesidir.»

Kurumsal Risk Yönetimi (KRY) metodolojisi risk tanımlama, belirleme değerlendirme ve işleme/izleme adımlarından oluşmaktadır.

ISO 31000, ISO 27005 ve kabul görmüş diğer tüm risk yönetimi metodolojilerine uyumlu ve sektörel tecrübesine sahip bir ekip tarafından tasarlanan ve geliştirilen kurumsal risk yönetimi yazılımı, risk yönetimi bilgi birikimi desteği sunabilecek bir ekiple çalışmanızı sağlar.

Yazılımda kullanılan metodoloji sade ve tüm taraflarca hızlıca anlaşılıp hayata alınabilecek şekilde tasarlanmıştır. Etki, Olasılık ve Kontrol Etkinliği değerleri üzerinden önceden belirlenmiş kriterlere uygun olarak risk analizi imkanı sağlar. Analiz edilen riskler, «ranking» aşamasında değerlendirilerek önceliklendirilir.

Karar Destek

Risk değerlendirmesinde karşılaşılan en büyük sorunlar, risk kararları verilirken kişi bağımlı bir değerlendirme yapılıyor olmasıdır. Kurumsal risk yönetimi yazılımı, görüş sunan ve karar veren iki kademeli risk değerlendirme yapısı ile, olası görecelilikleri en aza indirebilecek bir metodolojiye sahiptir. Böylece risk kararına varılmadan önce ilgili birimlerden görüş toplama ve doğru risk kararı vererek, öne çıkarılacak riskleri seçme imkanı sağlamaktadır.

Risk İzmeleme ve Raporlama

Risklerinizi tümüyle izleyebilecek ve bu izlemeyi tüm organizasyon seviyelerinde yapabilecek bir dashboard sunar.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Kullanıcı alışkanlıkları dikkate alınarak geliştirilen ERM, kolay öğrenilebilir ve sade arayüzü ile tüm paydaşlarca rahatlıkla kullanılabilir.

Gelişmiş Bildirim Sistemi

Bildirim ve uyarı sistemi gelişmiştir, bunun yanında yönetilebilir bir uyarı özelliğine sahiptir. Bildirimler e-posta aracılığıyla da uyarıya dönüşecek şekilde konfigüre edilebilir.

Esnek Organizasyon Modeli

Esnek organizasyon modeli ile; büyük, küçük tüm tip işletmelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Organizasyonunuzun yapısına uygun olarak; uyarlanabilir bir yapıya sahip olan kurumsal risk yönetimi yazılımı ile, siz yazılımın imkanları ile sınırlanmak zorunda kalmazsınız; platform sizin için tasarlanabilir yapıdadır.

Organizasyonunuz kıtalara, ülkelere, şehirlere, direktörlüklere, müdürlüklere, fabrikalara ve birimlere dahi ayrılıyor olsa da; kurumsal risk yönetimi yazılımı tüm organizasyon ağacınıza uygun olarak uyarlanabilmekte ve risk görüşlerini sunacak / kararlarını verecek kademeler seçilebilecektir.

Etkin Kullanıcı Yönetimi

Rol tabanlı yetkilendirme ile yönetilebilir ve güvenli bir kullanıcı yönetimi özelliği sağlar.

Aksiyon Planlama ve Takip

Aksiyon planlaması, pillar temelli yapılır,

Bir aksiyon bir veya daha fazla riske bağlı olabileceği gibi bir riske birden fazla aksiyon da bağlı olabilir,

Atamalar rol tanımlı yapılır.

Çoklu Dil ve Ortam Desteği

Çoklu dil desteğine sahip kurumsal risk yönetimi yazılımı ile, uluslararası bir organizasyon yapınız olsa da rahatlıkla kullanabilir, ülkelere göre risklerinizi gruplayabilirsiniz.

Export özelliği ile ürettilen tüm datalar ayrı platformlarda da değerlendirilebilir.

Demo için bizimle iletişime geçiniz.