Bilgi Güvenliği

ISO/IEC 15408 Ortak Kriterler (Common Criteria) Danışmanlığı

BTYÖN, ISO/IEC 15408 Ortak Kriterler (Common Criteria) Uzman Değerlendirici sertikasına sahip alanında uzman danışmanları ile sertifikasyon sürecinde size en iyi desteği sağlayacaktır.

ISO/IEC 15408 Ortak Kriterler (Common Criteria) ürün ve sistem geliştiricilerinin taahhüt ettikleri güvenlik fonksiyonlarının belli derinlikte bağımsız laboratuvarlar tarafından incelenerek onaylanmasını ve uluslararası seviyede tanınırlığını kapsayan bir ISO standardıdır.

Başka bir bakış açısı ile Ortak Kriterler, ürün tüketicileri (işletmeler, kamu kuruluşları, bireyler) açısından geliştirici ve üreticilerin taahhüt ettiği güvenlik fonksiyonlarının uluslararası standartlar çerçevesinde bağımsız laboratuvarlar tarafından onaylandığının garantisini ifade etmektedir.

BTYÖN danışmanları üretici firmaların geliştirme ekibi ile akredite edilmiş laboratuvarlar arasında irtibat sağlayacak şekilde çalışır. Danışmanlık hizmeti, Ortak Kriterler (Common Criteria) sertifikalandırma süreci ile ilgili tüm adımlarda, daha önce ortak kriterler uzman değerlendiricisi olarak çalışmış ve ülkemizde ilk ortak kriterler laboratuvarının kuruluşunda yer almış uzmanlar tarafından verilmektedir.

BTYÖN aşağıdaki konularda işletmenize danışmanlık ve eğitim hizmeti sunmaktadır.

• Koruma Profili (PP:Protection Profile) hazırlanması,
• Güvenlik Hedefi (ST:Security Tatget) hazırlanması,
• Değerlendirme kanıtlarının hazırlanması,
• Belgelendirme süreci genel danışmanlığı.

İlgili diğer hizmetler